Kozmetik Bonding Nedir?

Kozmetik bonding, dişlerin görünümünü iyileştirmek ve genel gülümsemenizi geliştirmek için yapılan bir kozmetik diş hekimliği uygulamasıdır. Bonding tek bir günde gerçekleştirilebilen bir kozmetik diş hekimliği uygulamasıdır. Bonding ile gülümsemede ahengi bozan unsurlar aynı günde giderilebilinir.

Bonding Uygulaması

Bonding, dişlerinizi yeniden şekillendirmek için lazer bonding kullanılarak gerçekleştirilir. Bu uygulamayı yaparken dişler sağlıklı ise en ufak bir aşındırma yapılmaz diş üzerine gerekli olan şekil değişikliği bonding materyalleri uygulanarak giderilir. Bireyin ağzında bir sanatçı olarak heykeltraş gibi yeniden şekillendirme işlemi yaılır. ile Dr. Narin tedaviye, yapışmayı alacak dişlerin yüzeyini pürüzlendirme yapılmadan başlamaktadır. Daha sonra, yapışmanın diş yüzeyine uygulananmasına yardımcı olmak için dişlere bir estetik bonding tedavisi uygulayacaktır.

Bonding Kimlere Uygulanır?

Bonding, çeşitli diş sorunlarına etkili bir çözüm sağlar ve kısa bir süre içinde gülümsemenizi önemli ölçüde artırabilir.

Hangi durumlarda kozmetik bonding tedavisini uyguluyoruz;

Küçük yada orta düzey çarpraşık dişler
Şekil bozukluğu olan dişler
Mine yapısında bozukluk olan lekelenmiş dişler
Diş arası (diestema closer) denen aralıkların kapanması
Genetik olarak yada aşınmaya bağlı kısalmış dişler
diş yüzeyindeki çatlaklar ve lekelenmeler

Yukarıdakilerden herhangi birine sahipseniz ve dişlerinizde önemli bir iyileşme ve daha güzel bir gülümseme görmek istiyorsanız, aradığınız çözüm Medxdent Implantoloji Ve Estetik Diş Kliniği’nde Bonding tedavisindedir.

Peki, dişlerin bakımı nasıl yapılır

Dişlerinizin bakımı, bonding ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Kişisel bakım ipuçları şunları içerir:

Günde en az iki kez fırçalamak ve günlük diş ipi kullanmak
Sert yiyecek ve şekerden kaçınmak
Tırnaklarını yememek
Lekeleri önlemek için işlemden sonraki ilk iki gün kahve, çay ve tütünden kaçınmak
Her altı ayda bir düzenli diş temizliği planlamak