Art Enemal Bonding Tekniği Nedir?

Art Enamel Bonding Tekniği, Art Enamel Bonding Yöntemi “Estetik diş tedavilerinden ve gülüş tasarımı tekniklerinden beklentiniz nedir?” sorusu genel olarak yüzün ahengini tamamlayan sanatsal dokunuşlarla ışıltılı ve etkileyici bir gülüşe, bembeyaz nitelikteki dişlere sahip olmak şeklinde cevaplandırılır. Peki, gülüşteki bu ahengi sağlayan temel unsur nedir?  Elbette ki tasarlanan gülüşün ve dişlerin doğal görünümlü olması; kendi dişlerinizden ayırt edilememesi. Bonding estetik dolgu ve art enamel bonding tekniği ile bu sonuçları elde etmek oldukça mümkün.

Nasıl Bir Sonuç Elde Edilir?

Art enemal tekniği, materyal ve teknik yapısı itibarıyla ön dişlerle uyumludur. Lokal diş boşluklarının, çürüklerin tedavisinde ve gülüş estetiği tasarımının tedavi aşamalarında faydalanılan bir tekniktir. Özellikle ön dişlerin formunu ve mine yapısını taklit ediyor olması ile diş estetiği açısından oldukça başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Artenemal; artificial ( yapay) ve enamelisation ( diş minesinin doğal oluşum evresi) kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş bir kavram olup; bu teknikle diş yüzeyini oluşturan mine tabakası, mineyi taklit etme kabiliyeti olan artenemal ile değiştirilmektedir. Böylelikle müdahale edilen dişlerden ayırt edilemez nitelikte estetik bütünlük sağlarız, Nişantaşı’ndaki kliniğimizde uyguladığımız profesyonel yöntemler sayesinde yüzünüzün ahengine dâhil olur ve gülüşünüzle ışıltı saçar hale gelirsiniz.

Artenamel yöntemi (artenemal yapıştırma) Çok kısa sürede parlak beyaz dişlere sahip güzel bir gülüş istiyorsanız bunu Artenamel işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz. Diş etleriniz sağlıklıysa bunu bir hafta kadar kısa bir sürede yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Art enamel  İngilizce suni (yapay) ve mine (diş minesinin oluştuğu doğal aşama) terimlerinden oluşur. Bu işlem ile dişin yüzeyini oluşturan minenin yerini diş minesini taklit etmek için üretilen Artenamel alır. Bu sayede dişlerin şekli istenilen renk ve büyüklükte değiştirilebilir ve uzun zamandır beklenen estetik gülüş elde edilir. Bu işlemin amacı dişin sağlığına zarar vermeden estetik olarak modellenmesidir. Sağlıklı diş etine sahip kişiler için bir hafta içinde güzel gülüşler yaratabileceğimizi biliyor muydunuz?