Anti-Aging Diş Hekimliği Nedir?

Yaşınız ilerledikçe tüm vücudumuz gibi yüz ve çene bölgesinde de yaşlanma belirtileri karşımıza çıkar.  Dişlerin aşınması ile iki çene arası mesafe azalır ve yüzde daha çökmüş iç bükey bir görüntü oluşur. Dudak ve yanaklarda destek kaybolduğu için kırışıklıkların ortaya çıkması hızlanır. Yumuşak dokulardaki bu değişimlerin yanı sıra kalınlaşan dentin tabakası ve minedeki incelmeler dişlerin daha koyu görünmesine neden olur. Bu kayıpları telafi edip geçen zamanın izlerini silmek anti aging dentistry’nin konusudur.

Estetik Lamine tedavisi ile kaybedilen boyut geri kazanılabilir, sağlıklı ve daha beyaz gülümsemeler ile gülüş tasarımı elde edersiniz. Beyazlatma tedavisi ise sadece renk açısından estetik gülüşü engelleyen dişlerde güzel sonuçlar verir.

Anti Aging Diş Hekimliği ile Nasıl Genç Olunur?

Dişlerinizin yüz yapınızı destekleme şeklini değiştirmek ve size daha genç görünen bir gülümseme vermek için kozmetik hekimliği diş prosedürleri kullanır. Uzun ömürlü sonuçlar veren, ameliyatsız bir yüz gerdirme!

Bazı yaşlanma önleyici diş hekimliği prosedürleri şunları içerebilir:

Porselen kaplamalar

Aynı Gün Lamine Diş

Bonding

Diş implantları

Diş beyazlatma

Tedavi planınız, kişiye özel durumunuza bağlı olarak yukarıdakilerden bir veya daha fazlasını içerebilir.

Yaşlanmayı geciktiren diş hekimliği tedavi seçenekleri ile genellikle kaplama veya kron kombinasyonunu içerir. Bazı hastaların daha iyi dudak desteği ve daha iyi bir gülüş elde etmek için ön dişlerinde dört kaplamaya ihtiyacı olabilir. Bazı hastalar ise tüm gülümseme çizgisinin düzgün bir şekilde görünmesi için on (veya daha fazla) kaplamaya ihtiyaç duyabilir. Bazen hasta dişlerini çok kısa görünecek kadar sıktır ve dudakları ve yanakları çökmüş görünür. Bu durumda diş hekiminin tüm ağız üzerinde çalışması gerekecektir. Diş hekimi, işlemi başlamadan önce orijinal uzunluğa geri dönmek için tüm dişlerde kron ve kaplamalar kullanabilir. Bu da hastaya daha iyi görünüm ve dudak köşelerinde azalmış çizgiler sağlar.