medxdent.comqepfryh9u4bfe83h92rt083jlgp0sj
Şeffaf Diş Teli Ve Şeffaf Diş Plağı

Şeffaf diş teli tedavisinde tel ve braketler dişlerin üzerine yerleştirilir.Seffaf diş plağında ise dişlerin kalıbı alınıp ağız içerisine yerleştirilir.

Şeffaf diş teli ve Şeffaf Plak sık sık karıştırılan iki tekniktir. Şeffaf diş teli ve şeffaf plak şeffaf nitelikte olsa da teknik yapıları ve uygulama yöntemleri bakımından oldukça farklı tedavilerdir. Şeffaf diş teli tedavisinde tel ve braketler dişlerin üzerine yerleştirilir. Invisalign veya şeffaf diş plağı ise dişlerin kalıbı alınarak ağız içerisine yerleştirilmek üzere ölçüler dâhilinde yapılır ve plak şeklinde dişlere uygulanır.

Şeffaf Diş Plağı oldukça kolay bir uygulama tekniğine sahiptir ve kolaylıkla takılıp çıkarılabilir. Neredeyse tamamen görünmez yapıdadırlar; hastalara kolay ve estetik bir tedavi süreci sağlarlar. Son derece konforlu bir yöntem olması nedeniyle halk arasında “telsiz ortodonti tedavisi” olarak anılmaktadır. Fakat şeffaf apareyler her hasta için uygun bir yöntem değildir. Şeffaf aparey yöntemi dişlerinde ileri düzeyde çapraşıklık olan hastalarda verimli sonuçlar sağlamayabilir.

Bu nedenle diş çapraşıklığı hafif düzeyde olan hastalar için çok daha elverişli bir yöntemdir. Şeffaf aparey kullanımı konusunda hasta için en uygun olan kararı diş hekimi vereceği için muhakkak profesyonel yardım alınmalı ve hekimin önerileri doğrultusunda hareket edilmelidir.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen aramaktan çekinmeyiniz.