Bir Diş Estetiği Tedavi Yöntemi: Diş Teli Tedavisi

Gülüş tasarımı ve estetik dişlerin bütünlüğünü sağlayan unsurlar tıpkı eşsiz bir müzik eserini meydana getiren enstrümanlar gibidir. Nasıl ki bu enstrümanlar birbirleriyle uyum içerisinde icra edildikleri vakit bir harmoni meydana getiriyorlarsa estetik dizilimli dişler, sağlıklı ve estetik diş etleri, güzel bir dudak ve çene yapısı da bir araya gelerek eşsiz bir gülüş ortaya koyar.

Diş dizilimini tek başına ele alacak olursak yine estetik görünüm açısından doğru pozisyonda olmaları ve çapraşık yapıda olmamaları diş estetiğini sağlamak adına gerekli olan niteliklerdir. Dişlerin dizilimindeki bozukluklar diş etinde de estetik problemler meydana getirecektir. Ayrıca çapraşıklık sonucu üst üste binmiş dişler bakteri birikimine elverişli olduğu için diş taşı oluşumu da muhtemeldir.

Bu ise ağız kokusunu ve çürük oluşumunu tetikleyecektir. Görüldüğü üzere diş çapraşıklığı sorunu yalnızca estetik açıdan olumsuz neticeler doğurmamakta; ağız ve diş sağlığı için de tehdit unsuru olabilecek rahatsızlıklara zemin hazırlamaktadır.

Diş Çapraşıklığı Nasıl Giderilir?

Bu noktada devreye ilk etapta devreye ortodontik tedaviler girmektedir; görünmez diş teli, porselen diş teli tedavisi, invisalign diş teli tedavisi gibi. Öncelikle bu tür tedavilerin yetersiz kaldığı durumlarda porselen lamina veneer ya da yaprak porselen diş ve zirkonyum kaplama dişlerle yapılan gülüş tasarımları ile de estetik görüntü elde edilir ve çapraşıklık giderilir.

Bu tedaviler sayesinde diş teli sayesinde kuvvet uygulanan dişler doğru pozisyonlarını alır; çapraşıklıklar giderilir; dişler arasındaki boşluklar kapanarak muhtemel diş ve diş eti hastalıklarının önüne geçilir.

DentNis ailesi olarak hem sağlığınızı hem de estetik kaygılarınızı dikkate alarak sizler için en uygun olan yöntemini profesyonelce belirlemekte ve uygulamaktayız.