Bir günde implant söylemiyle aslında diş hekimliği bünyesinde gerçekleşen önemli bir gelişmeden bahsetmekteyiz.
Çünkü hem estetik görünüm hem de çiğneme fonksiyonu açısından ağız yapısıyla doğal dişler gibi uyumludur.  Bedenimizin ve ruhumuzun vitrini niteliğindeki yüzle ahenkli bir şekilde bir ömür ağızda kalacak estetik implant dişler yapmaktayız. Günümüzde sahip olunan teknolojik yeniliklerle ve ilerlemelerle basitçe diş tedavisi olmanın ötesinde; ağız içerisinde adeta harmonik ve estetik bir duruş sergilemektedirler.

Bir günde implant yapımı ile alakalı videomuzu izleyebilirsiniz.

Bir Günde implant Üstüne Diş

Bir günde uygulanan implant tedavisi zaman içerisinde kaydedilen teknolojik ilerlemelerle ve dijital sahada gerçekleştirilen ölçümlerle çok daha işlevsel ve estetik bir hal almış olup dayanıklılığı da aynı oranda artmıştır; aynı zamanda uzayan tedavi süreleri artık bir günde dahi gerçekleşir olmuştur. Yani aynı gün içerisinde hem implant yerleştirilmesi hem de bu implantların üzerine dişlerin konulması mümkündür. Bunun yanı sıra bu dijital ölçüm ve yapılandırmalarla implant tedavisinin gerekli tüm aşamalarını bir günde yapabilmekteyiz.

Bir Günde İmplant Nasıl Yapılır?

Dijital estetik diş hekimliği imkân ve yöntemleriyle artık bir günde implant yerleştirmeyi ve aynı gün içerisinde implan üzerine diş koymayı teknik anlamda mümkün kılmakta.

1 Günde implant Avantajları

Dijital diş hekimliği kapsamında kullanılan teknik imkân ve yöntemlerle tedavinin tüm aşamalarında teknolojik ölçüm ve görüntüleme cihazlarından istifade edilmektedir. 3-D teknolojisi ile hastanın ağzının, dişlerin ve kemiklerin mevcut hali; diş etrafındaki yumuşak ve sert dokular dijital ölçüm aletleriyle taranır ve üç boyutlu olarak bilgisayar ortamına aktarılır.

1 Günde implant Nasıl Hazırlanır?

Alınan ölçümlere göre implantlar hazırlanır. Bilgisayar ortamına rengi ve şekli belirlenen dişlerle bir gülüş tasarımı yapılır. Hastayla mutabık olunduğu takdirde laboratuvar ortamında oldukça incelikli işlemlerle dişler hazırlanır; ardından implant yerleştirildikten sonra üzerine dişler konulur.  Görüldüğü üzere estetik implant tedavisi uygulama öncesinde her aşama için ayrı hazırlık gerektiren bir işlemdir ve tüm bu işlemleri klinik olarak bir günde yapabilmekteyiz.

Aynı Günde implant

Dijital diş hekimliğinin altyapısı üç boyutlu ölçümlerden ve teknolojik cihazlardan oluşmaktadır. Bu sayede ağız ölçümlerindeki muhtemel hatalar ortadan kalkmakta; ağız ölçümüne göre birebir tedavi materyalleri hazırlanmakta; dijital ortamda tasarlanan diş formu sayesinde hasta tedavi sonrası oluşacak görüntüye dair fikir edinebilmektedir.

Bu bakımdan aslında dijital diş hekimliği hastalarımıza tıpkı bir kıyafeti dener gibi dişlerinin muhtemel görünümü hakkında prova yapma imkânı da sağlamaktadır.Hastanın beklentileri ve ihtimaller dijital ortamda tatbik edilerek bir neticeye varılmaktadır. Bu sebeple dijital diş hekimliği ile operasyonunun teknik yapısını inşa etmekle kalmıyoruz. Aynı zamanda hastalarımıza 1 günde implantın yanında bir günde estetik gülüş de kazandırıyor.

same day implant
The infrastructure of digital dentistry consists of three-dimensional measurements and technological devices. In this way, possible errors in mouth measurements are eliminated; one-to-one treatment materials are prepared according to mouth measurement; Thanks to the tooth form designed in the digital environment, the patient can get an idea of ​​the image that will occur after the treatment.

In this respect, digital dentistry actually provides our patients with the opportunity to rehearse about the possible appearance of their teeth, just as they try on an outfit. The patient’s expectations and possibilities are applied in the digital environment and a conclusion is reached. For this reason, we do not only build the technical structure of the operation with digital dentistry. At the same time, it gives our patients an aesthetic smile in one day as well as the implant in one day.

Implant Application in One Day
Implant Application in One Day
If you apply to our clinic, we first analyze your oral and dental condition with a digital method; In cases such as missing a single tooth, it is possible to have your implant tooth placed on the same day you come to the clinic. However, if more than one implant will be applied and other treatments are required, it may be necessary for a few weeks. Implant placement on the same day and placing the tooth on the implant on the same day can be applied in most of our patients if the patient’s mouth bone if he is in good health.

As a result of these analyzes, we decide what kind of treatment will be applied and how many stages it will consist of. 3-5 days after this meeting, the implant and teeth will probably be placed in your mouth, but the point that should not be overlooked is the size of the problems the case has. If more than one implant is to be applied and other pre-treatments are required before the implant application, this process may take up to a few weeks. In general, we can say that we apply implant treatment to almost all our patients (including diabetics, cancer patients) who apply to our clinic.

Bir Günde implant Uygulaması

Kliniğimize başvurduğunuz takdirde öncelikle tanışma mahiyetinde bir ağız ve diş durumunuzu dijital yöntemle analiz ederiz; tek diş eksikliği gibi vakalarda kliniğe geldiğiniz aynı gün içerisinde implant dişinizin takılması mümkündür.Fakat birden fazla implant uygulanacaksa ve başka tedaviler de gerekliyse birkaç hafta gerekli olabilir.Aynı gün implant yerleştirilmesi ve aynı gün içerisinde implant üzerine dişin yerleştirilmesi hastalarımızın çoğunda uygulanabilir eğer ki hastanın ağzında kemik sağlığı yerindeyse.

Bu analizler sonucu nasıl bir tedavi uygulanacağına ve kaç aşamadan oluşacağına karar veririz. Bu tanışma faslından 3-5 gün sonrasında muhtemelen implant ve dişler ağzınıza yerleştirilmiş olur fakat burada atlanılmaması gereken husus vakanın sahip olduğu problemlerin boyutudur. Eğer ki birden fazla implant uygulanacaksa ve implant uygulamasından önce başka ön tedaviler gerekli ise bu süreç birkaç haftaya kadar uzayabilmektedir.Genel olarak söyleyebiliriz ki kliniğimize başvuran hemen hemen tüm hastalarımıza( şeker hastaları, kanser hastaları da dâhil) implant tedavisi uygulamaktayız.

1 Günde implant Ve Yeni Diş

Klinik olarak bir günde diş çekilmesi ve implant yerleştirilmesi tedavilerini tavsiye ediyoruz hatta bu uygulamalar diş kayıplarında öncelikli tavsiyemizdir.Dişin çekilmesine neden olan enfeksiyonun akut durumda olması, kemik dokusunun enfeksiyonlu olması gibi nedenler söz konusu değilse aynı gün dişin çekilip implant yerleştirilmesi estetik açıdan önereceğimiz bir uygulamadır.Fakat takdir edersiniz ki dişin çekilmesine neden olan birtakım enfeksiyon kaynaklı rahatsızlıklar olabilir; antibiyotik tedavisi gerekli olabilir.

Bu nedenle implant işleminden önce klinik olarak bu gibi rahatsızlıklara tedavi uygulanmalıdır. Ayrıca kemik dokusunda kayıplar yaşanmışsa ve implant tedavisi için kemikler elverişli değilse kemik ve doku oluşumuna yönelik tedavilerle implant işlemi için uygun zemin hazırlanmalıdır.

1 Günde implant ve Diş Fiyatı

Aynı günde implant tedavisi yapılabilmesi için teknolojik alt yapınız buna uygun olmalıdır. Buda sizin daha rafine bir operasyon gerçekleştirmenizi kolaylaştırır. Bu ise tedavinin maliyetini yükseltmektedir. Dişin telafi edilmesi adına aynı günde tedavi ile cevap verildiği için buda maliyet oluşumunu yükseltir.

implant fiyatları bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.