Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş estetiği, gülüş tasarımı olarak da bilinen farklı aşamaları kapsayan ve bunları ele alan bir estetik diş hekimliği uygulamasıdır.

Gülüş Tasarımı ile uyum sağlayacak dudak yapısı, diş ve diş etlerindeki düzenleme, beyazlatma gibi etkenler baz alınır. Kişinin fiziksel durumunun yanı sıra buna paralel olarak ruhsal yapı içerisinde de daha pozitif bir şekilde hayata bakmasına ve öz güven kazanması imkan tanınmaktadır.

Gülüş estetiği bu kapsamda dudak ve diş eti seviyesi, dişlerin boyları, dizimi, rengi ve genel anlamda dudak ile dişlerin uyum sağlaması güzel bir gülüşün ortaya çıkmasına imkan vermektedir.

Gülüş Estetiği Uygulaması

Bu tedavi gerçekleştirirken burada ana hatları olarak dişlerde gerçekleştirilecek olan beyaz estetik ile birlikte ayrıca pembe estetik şeklinde bilinen diş eti estetiği de ön plana alınmaktadır. Güzel bir gülüş estetiği yakalamak adına, diş etlerinin hangi seviyede doğru kalması gerektiği çekilen fotoğraf kapsamında bakılarak bir karar verilir. Ardından ise diş ile birlikte diş eti, kemik yapısı radyografik ve klinik işlemi altında detaylı olarak incelenir.

Burada temel amaç kişinin yüzüne en yakışacak görseli elde etmek olduğundan dolayı diş etlerine lazer yöntemiyle farklı amaçlar dahilinde müdahale gerçekleştirilmektedir. Bu işlem kişinin yüz yapısına doğru şekilde sağlayacak bir görünüm yakalar. Daha sonra ise beyaz estetik adı altında porselen laminalar ve bonding uygulamaları gibi birçok değişik seçenek söz konusu olur.  Dudak yapısı da tam olarak belirlendikten sonra, sırasıyla yapılan aşamalar sayesinde kişi tamamen güzel bir gülüşe sahip olma şansını elde edebilmektedir.

Gülüş Estetiği Seansları

Hem dişlerde hem diş etlerinde ve dudak yapısında yapılan uygulamalar sayesinde herkes arzu ettiği o hoş gülüş estetiği görselini yakalama şansını günümüzde elde edebilmektedir. Teknolojinin de desteği ile birlikte bu durum artık çok daha kolay bir hale gelmiş durumdadır. Tabii burada tedavi edilecek kısımlara göre seanslar bir veya birden fazla olabilir. Burada önemli olan kişinin yüz yapısına uygun, en hoş gülüşü ortaya çıkarmaktır.

Gelin gülüşünüzü güzelleştirelim.