Estetik Dolgu Nedir?

Estetik dolgu, dişlerin daha parlak ve daha doğal görünmesini sağlamaktadır. Bu tedavi ön dişe ve arka dişe de uygulanabilmektedir. Estetik dolgu son dönemlerde fazlası ile rağbet gören bir sistemdir.  Dolgu teknolojik aletler sayesinde herkese rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile insanlarda da sağlık ve estetik bilinci fazlası ile gelişmiştir. Kişiler artık cinsiyet ayrımı olmadan estetik diş hekimliği tedavi yöntemleri ile güzelliğine önem vermeye başlamışlardır. Bu durumda özellikle dişlerde yaşanan sorunlar nedeni ile dolgu işlemlerini araştıran kişileri sayıları sürekli olarak artmaktadır. Dişlerin görsel anlamda güzel olması kişilerin kendine olan güvenlerinin artmasını sağladığı gibi gülüş tasarımı olarak da büyük bir etki yaratmaktadır.

Dişlerde oluşan çürükler nedeni ile bugüne kadar uygulanan birçok farklı yöntem beklenen estetik görüntüyü sağlayamamıştır. Özellikle bir zamanlar herkesin dilinde olan amalgam dolgular, sağlam olsa da siyah görüntüsünden dolayı estetik görünümü bozduğu için yaptıran kişiler diş beyazlatma yöntemine ilgi göstermeye başlamıştır.

Amalgam dolguların ortaya çıkardığı kötü görüntü, dişin sağlamlığını unutturmuştur ve görselliğe önem veren kişiler için büyük sorunlar yaratmıştır. Bu nedenle her geçen gün farklı yöntemler ve uygulamalar geliştirilerek insanların sorunlarına en uygun ve en kalıcı çözümler bulunmaya çalışılmaktadır. Bu yöntemlerden biri olan diş beyazlatma yöntemi ile çok kısa sürede bembeyaz dişlere sahip olunabilmektedir. Özellikle dişleri çok sararan ve fırçalasa bile artık sonuç alamayan kişiler bu yöntemden çok memnun kalmaktadır. Diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır aşağıda anlatılmıştır.